НАСТАВА НА ДАЉИНУ

Због увођења ванредног стања у Србији услед пандемије, од 17. марта 2020. настава ће се изводити на даљину за све школе у Србији.

Едукативни садржаји за основне школе биће емитовани путем:

• РТС Кнал 3 – свакодневно шест дана у недељи, почев од 8.00 часова
  • Платформа РТС Планета – сви едукативни садржаји биће постављени на ДАН ЕМИТОВАЊА или НАРЕДНОГ ДАНА, и биће доступни стално за неограничен број гледања.
  • РАСПОРЕД НАСТАВЕ ПО РАЗРЕДИМА – биће објављиван ДАН РАНИЈЕ на платформи www.rasporednastave.gov.rs
  • За ученике од 1 – 7. разреда , едукативни садржаји биће емитовани у БЛОКОВИМА ОД 2 ЧАСА.
  • За ученике 8. РАЗРЕДА едукативни садржаји биће емитовани у БЛОКОВИМА ОД 3 ЧАСА.
  • Додатна директна комуникација са ученицима / родитељима – по договору са наставником – додатне презентације, задаци за вежбање, домаћи задаци, илустрације, цртежи, видео и аудио материјали за предмете који нису заступљени учењем преко канала РТС

Интернет проток и пренос података за едукативне садржаје биће БЕСПЛАТАН од стране свих интернет оператера.