I ove školske godine druga subota u septembru bila je rezervisana za tradicionalnu izložbu kućnih ljubimaca u našoj školi. Devetu godinu za redom ljubimci i njihovi vlasnici zauzeli su dvorište i hol Stevičine škole. Ovog puta 60 pasa i 16 mačaka bio je prisutno, a društvo su im pravile zeke, lemuri, morski prasići, veverice, ribe, golubovi i papagaji. Posebnu pažnju među posetiocima izazvalo je jedno pile, malena ćurka i egzotični gušter.

Ove godine sponzor je bila radnja za kućne ljubimce „Garfild“ koja je obezbedila pakete hrane za sve izložene životinje. Članovi Udruženja za ljubitelje životinja „Ljubimac“ dodelili su prigodne poklone za pobednike u   u različitim kategorijama:  za najpticu, najčupavijeg ljubimca, najpažljivijeg psa, najmlađeg ljubimca…Pored svega navedenog, na izložbi je prikazana prezentacija koju su radili učenici šestog razreda na temu zaštite životinja.

Danijela Mitrović