И ове школске године друга субота у септембру била је резервисана за традиционалну изложбу кућних љубимаца у нашој школи. Девету годину за редом љубимци и њихови власници заузели су двориште и хол Стевичине школе. Овог пута 60 паса и 16 мачака био је присутно, а друштво су им правиле зеке, лемури, морски прасићи, веверице, рибе, голубови и папагаји. Посебну пажњу међу посетиоцима изазвало је једно пиле, малена ћурка и егзотични гуштер.

Ове године спонзор је била радња за кућне љубимце „Гарфилд“ која је обезбедила пакете хране за све изложене животиње. Чланови Удружења за љубитеље животиња „Љубимац“ доделили су пригодне поклоне за победнике у   у различитим категоријама:  за најптицу, најчупавијег љубимца, најпажљивијег пса, најмлађег љубимца…Поред свега наведеног, на изложби је приказана презентација коју су радили ученици шестог разреда на тему заштите животиња.

Данијела Митровић